23 Mayıs 2024 Perşembe 17:38:33


Android Oreo yayınlandı!

Android Oreo yayınlandı!

Aylarca süren betalar ve önizlemeler sonrasında Android mobil işletim sisteminin yeni nesil sürümünü Android O (Android Oreo), bugün Google tarafından resmi olarak tanıtıldı ve dağıtımına başlandı. Bakalım işletim sisteminin bu sürümüyle beraber bizleri ne gibi yenikler bekliyor?

Android O (Oreo) ile gelen yenilikler!

Bugün güneş tutulmasından yararlanılarak farklı bir konseptte gerçekleşen etkinlikte Google tarafından resmi olarak tanıtılan ve başta bazı Pixel – Nexus cihazlar için dağıtımına başlanan Android Oreo, önceki sürümlere nazaran hem çok daha güvenli hem de çok daha stabil bir işletim sistemi.

Android Oreo ile gelen başlıca yeniliklerden ilki, Apple’ın 3D Touch özelliğine çok benzeyen, Uygulama Rozeti özelliği. Yeni Uygulama Rozeti özelliğiyle beraber uygulama simgesi üzerine uzun süre basılı tutulduğunda, alınan son bildirim ve uygulama widget'ları gibi çeşitli bilgiler görüntülenebilecek

img

Selma Ceylan

Saasbiz farklı bir mimarlık pratiğidir. 1991 yılında LoganCee tarafından kurulan, demokratik bir tasarım peşinde koşan, çalışanlarına ait bir firmayız.

Yorumlar

img